Handlekurv
Handlekurven er tom
Fortsett å handleHandlekurven er tom
Fortsett å handleGratis frakt over 2 000 kr - Kontakt oss for rådgivning før kjøp

Art.nr: SUN-6K-G03-LV
Kun 2 igjen på lager
Personlig rådgivning · svar samme dag mandag-fredag.
Trenger du ekspresslevering eller har et hastespørsmål utenom åpningstid? Send SMS til 90 87 55 62, så svarer Aleksander så fort han har mulighet. Telefonen er alltid på ham, også i helg og på helligdager.
eller send oss en forespørsel her →Deye 6kW er en trefase nettilkoblet strenginverter for 230 V IT-nett med 1 MPPT-kanal. Inverteren er kompakt og lett (11 kg) og konverterer likestrøm fra solcellepaneler direkte til vekselstrøm som mates inn på strømnettet. Godt egnet for mindre eneboliger med solcelleanlegg der batterilagring ikke er nødvendig.
Med 6 kW effekt er denne inverteren godt egnet for mindre eneboliger som ønsker å redusere strømkostnadene med solcellepaneler. Overskuddsstrøm mates tilbake på nettet.
Kompakt nok til installasjon i tekniske rom i leilighetsbygg med felles solcelleanlegg.
| Egenskap | Verdi |
|---|---|
| Type | Nettilkoblet strenginverter |
| Nominell utgangseffekt | 6 000 W |
| Fase | 3-fase |
| Utgangsspenning | 230 V AC |
| Jordingssystem | IT |
| Antall MPPT | 1 |
| Mål (B x H x D) | 330 x 205 x 457 mm |
| Vekt | 11 kg |
| Modell | Effekt | MPPT | Strenger | Vekt |
|---|---|---|---|---|
| Deye 6kW IT | 6 000 W | 1 | 2 | 11 kg |
| Deye 8kW IT | 8 000 W | 2 | 4 | 15 kg |
| Deye 10kW IT | 10 000 W | 2 | 4 | 23 kg |
| Deye 12kW IT | 12 000 W | 2 | 4 | 20,8 kg |
| Deye 15kW IT | 15 000 W | 2 | 4 | 23 kg |
| Deye 20kW IT | 20 000 W | 2 | - | 44,5 kg |
En strenginverter (grid-tied) konverterer solenergi direkte til nettstrøm uten batteristøtte. En hybridinverter kan i tillegg lade og utlade batterier for reservestrøm og egenforbruksoptimering. Deye strenginvertere er rimeligere, men støtter ikke batterilagring.
Nei, strenginvertere støtter ikke batterier. Dersom du ønsker batterilagring, bør du velge en hybridinverter som f.eks. Sunsynk hybrid-serien.